Kraków w 48h – film promocyjny POV

Dziś prezentujemy Wam nowy film zrealizowany na zlecenie agencji K2Precise dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej i odsłaniamy kulisy jego powstania. Tym razem skorzystaliśmy w 100% z techniki POV i naszego specjalnie przygotowanego do takich realizacji sprzętu, który pozwala na zamontowanie profesjonalnej kamery na… klasycznym kasku motocyklowym 🙂

POV to skrót od angielskiego terminu “point of view”, czyli “punkt widzenia”. Technika ta polega na umieszczeniu kamery w miejscu, w którym normalnie znajduje się ludzkie oko, co pozwala na uzyskanie efektu, jakby to widz był osobą, która właśnie bierze udział w pokazywanej akcji. Oprócz modelki i operatora z kaskiem, czyli dodatkowym, dziesięciokilogramowym obciążeniem, skorzystaliśmy z bezprzewodowego przesyłu obrazu do reżysera, który oprócz kadru odpowiadał również za zdalne ostrzenie.

Pierwszym etapem produkcji był wybór lokacji zdjęć i po konsultacjach z Klientem wybraliśmy kilkanaście propozycji najpiękniejszych miejsc w Krakowie, które zaprezentują miasto w najlepszym świetle. Całość zdjęć udało się zrealizować w ciągu dwóch dni roboczych, na szczęście tego typu produkcje ograniczają ilość użytego sprzętu do minimum, przez co znacznie ułatwiają logistykę planu zdjęciowego. Poniżej kilka zdjęć “od kuchni”: